Zegar ścienny Patrio

109.00  z VAT

Poprzednia najniższa cena (ostatnie 30 dni): 109.00 

Zegar na ścianę Patrio

Zegar ścienny Patrio powstał z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Nowoczesny i niepowtarzalny wzór patriotycznego zegara ściennego Patrio został wykonany z wysokiej jakości drewnianego kompozytu o grubości 6 mm. Zegar z mapą Polski zaprojektowany został z myślą o osobach kochających swój kraj. Zegar na ścianę Patrio składa się z wygrawerowanych laserowo cyfr, Polskiego Orła Białego oraz dewizy “Bóg, Honor, Ojczyzna”, dodatkowym atutem jest staranna ręczna obróbka szlifowania, a także malowania zegara. Zegar na ścianę Patrio to super pomysł na prezent dla osoby, której patriotyzm nie jest obcy.

Krótki rys historyczny…

W II Rzeczypospolitej dewizę „Honor Ojczyzna” wprowadzono oficjalnie w Ustawie z dnia 1 sierpnia 1919 r. o godłach i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast słowa „Bóg Honor Ojczyzna” po raz pierwszy umieszczono na sztandarach oddziałów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej z 15 października 1943 r.

Dewiza ta łączona jest z konstytucyjnym obowiązkiem wierności Ojczyźnie i tradycyjnie tłumaczy się jako – Ojczyźnie wszystko, prócz miłości Boga najwyższego i Honoru. Zgodnie z artykułami 82 do 85 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej najważniejszymi obowiązkami obywateli są wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne.

źródło: niezależna.pl

Wizualizacja: Prezentowane na stronie zdjęcia / wizualizacje mają charakter poglądowy, rzeczywiste rozmiary zegarów prezentowane są w zakladce „Informacje dodatkowe”.

Informacje dodatkowe

Wysokość

30 cm

Szerokość

32 cm

Zasilanie

1 x bateria AA (brak w zestawie)

Materiał

Wysokiej jakości sklejka brzozowa suchotrwała 3 mm

Mechanizm kwarcowy

Płynny (cichy)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zegar ścienny Patrio”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 10 MB. Do opinii możesz dodać: zdjecie, wideo, other. Drop files here